OSP Białe Piątkowo Ochotnicza Straż Pożarna Białe Piątkowo

Kierowca wypadł ze swojego BMW.

12 grudnia 2019 około godziny 17.20 SKKP we Wrześni zadysponowało nasze OSP do wypadku komunikacyjnego, do którego doszło na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Starkówiec Piątkowski. Nasza jednostka dotarła na miejsce zdarzenia jako pierwsza i dokonała oceny sytuacji. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy - dwa osobowe i jeden ciężarowy, w których uczestniczyło łącznie pięciu poszkodowanych. Druhowie wykonali triage i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, a w szczególności najciężej poszkodowanemu kierowcy BMW. Okazało się, że młody mężczyzna wypadł z auta i doznał licznych obrażeń. 

Do zdarzenia wezwano dwa zespoły Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały dwóch poszkodowanych do szpitali powiatowych w Środzie Wielkopolskiej oraz Wrześni.

Na miejsce zadysponowana także OSP Miłosław oraz z uwagi na fakt, iż zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu średzkiego, wezwano OSP Brodowo oraz JRG Środa Wielkopolska. Przez kilka godzin droga krajowa była nieprzejezdna. Działania strażaków zakończono o północy. 

 

Więcej na temat wypadku przeczytać można na stronie:

http://wrzesnia.info.pl/artykul/powazny-wypadek-piec-osob-rannych-jedna-ciezko

18 grudnia 2019 22:12
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wypadek, starkowiec,