OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Kobieta zginęła w wypadku motocykla i osobówki pod Opolem.

Samochód osobowy zderzył się z motocyklem w okolicach Bierdzan na drodze krajowej nr 45, pomiędzy Opolem a Kluczborkiem. W wypadku zginęła kobieta kierująca jednośladem.  
  
Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie. Jak informuje serwis 24opole.pl, wstępne ustalenia policjiantów mówią o tym, że kierujący samochodem osobowym zasygnalizował, że będzie skręcać w lewo. Prawdopodobnie mężczyzna kierujący jednośladem, który jechał za osobówką nie zauważył kierunkowskazu i przy próbie wyminięcia, pojazdy zderzyły się - pisze portal.  
 
- Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej zastano pojazdy w rowie. Osoby podróżujące samochodem osobowym samodzielnie opuściły pojazd i nie wymagały udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dwie osoby podróżujące motocyklem leżały na poboczu drogi. Po udzieleniu pomocy medycznej przez będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego poszkodowana kobieta została przekazana ratownikom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo przywrócenia funkcji życiowych poszkodowanej kobiecie otrzymaliśmy informacje iż kobieta zmarła po przetransportowaniu do szpitala. Kierowca motocykla został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia - powiedział w rozmowie z 24opole.pl, mł. asp. Paweł Tomas dyżurny ze Stanowiska Kierowania opolskiej PSP.

(fot: OSP Bierdzany)

12 sierpnia 2019 16:20
Udostępnij na Facebooku