OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

KOLEJNA KOLIZJA DROGOWA NA OBWODNICY WRONEK

W środę, 2 listopada o godz. 8.46 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Stróżki gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy i skuter leżący na środku skrzyżowania. Kierujący pojazdami znajdowali się w pobliżu, jedna osoba została poszkodowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: PSP Szamotuły
Zdjęcia: OSP Wronki, OSP Amica

5 lutego 2023 21:15
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wypadek, ospamica,