OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Kolejna zbiórka krwi pod hasłem "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew".

    14 sierpnia 2021 roku przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie przeprowadzono akcję pobierania krwi pod hasłem „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Koordynatorem i organizatorem eventu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie współpracując z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży oraz parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

    Donacji ratującej życie i zdrowie dokonało 26 osób. Wśród tej grupy obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, także z OSP KSRG Grajewo (7 osób) oraz inni honorowi dawcy. Łącznie zebrano około 11,7 l krwi, która trafi do potrzebujących.

    Wszystkim krwiodawcom ślemy serdeczne podziękowania za uczestnictwo oraz zapraszamy do dalszej współpracy.

    Podczas akcji pobierania krwi zaprezentowali się, a także oddali krew, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Grajewskiej Kompanii Lekkiej Piechoty oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży w ramach Święta Wojska Polskiego odbywającego się w tym roku pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".

Tekst dh Tomasz Gardocki
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Grajewie

14 sierpnia 2021 21:07
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pobranie, krew,