OSP Wyrzeka Ochotnicza Straż Pożarna Wyrzeka

Kolejne dni w Pyszącej oraz pożar maszyny produkcyjnej.

W poniedziałek 18 maja o godz. 05:40 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA Star do działań związanych z pożarem na nielegalnym składowisku odpadów w miejscowości Pysząca. Zastąpiliśmy tam zastęp GBA Renault z jednostki OSP KSRG Pysząca. Do naszych zadań należało kontrolowanie temperatury i obserwacja pryzm odpadów i przemieszczanie linii gaśniczych, aby ułatwić pracę operatorom ciężkiego sprzętu. Około godziny 18 zostaliśmy podmienieni przez zastęp SLRt Volkswagen z jednostki OSP Śrem.
W środę 20 maja ok. godz. 5:40 zostaliśmy ponownie zadysponowani do działań w miejscowości Pysząca. Tym razem to nasz zastęp zmieniał kolegów z OSP Śrem, do naszych działań ponownie należała obserwacja i kontrola temperatury oraz przenoszenie linii gaśniczych. O godz. 18 zostaliśmy zastąpieni przez zastęp z OSP Pysząca.
Na powrocie do remizy, zauważyliśmy ciemny dym nad jednym z zakładów tuż przy obwodnicy Śremu. Po rozmowie radiowej z dyspozytorem ze stanowiska kierowania KP PSP w Śremie, udaliśmy się w to miejsce w celu rozpoznania sytuacji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się jedna z maszyn produkcyjnych i siły oraz środki są niewystarczające. Po szybkiej reakcji i podaniu jednego prądu wody oraz pomocy pracowników zakładu, którzy również działali przy gaszeniu przy pomocy gaśnic udało się opanować sytuację. W trakcie akcji gaśniczej dojechały zastępy z JRG Śrem - GBA Renault i SH-25 Man. Cała akcja trwała ok. 1 godziny, po czym udaliśmy się do remizy.

23 maja 2020 13:26
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: odpady, pożar, alarm, osppl, akcja, ospwyrzeka, wyjazd, OSP, JRG, PSP, ksrg, składowisko,