OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Kolejne zwycięstwo w zawodach "Bieg na Szczyt - RONDO 1"

Strażacy Z OSP KSRG Wojciechów (gm. Wojciechów, pow. lubelski, woj. lubelskie) w dniu 11 marca br. jako jedyni reprezentanci województwa lubelskiego wzięli udział w zawodach „Bieg na Szczyt - RONDO 1" w konkurencji "Strażackie schody".

W wyniku rywalizacji drużyna w składzie: Marcin OZIMEK OSP KSRG Wojciechów i Paweł KOWALSKI OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła drugie miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych, druga drużyna w składzie Marcin JOŚKO OSP KSRG Wojciechów i Paweł JOŚKO OSP KSRG Wojciechów zajęła trzecie miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych, natomiast trzecia drużyna z gminy Wojciechów w składzie Jacek JOŚKO OSP KSRG Wojciechów i Rafał MIROSŁAW OSP Stasin zajęła czwarte miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych.

Zawody polegały na wbiegnięciu w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim, takim samym jak do działań ratowniczo-gaśniczych, oddychając jedynie powietrzem sprężonym w aparatach ochrony dróg oddechowych, na szczyt wieżowca RONDO 1 w Warszawie. Strażacki ekwipunek ważył ok. 19 kg a strażacy mieli do pokonania 38 pięter, 836 schodów.

W zawodach „Bieg na Szczyt - RONDO 1" wzięło udział ponad 130 strażaków z całej Polski z czego 40 z ochotniczych straży pożarnych. W klasyfikacji generalnej zawodów strażacy z gminy Wojciechów zajęli dziewiąte, dziesiąte, jedenaste, dwunaste, siedemnaste i dwudzieste pierwsze miejsce w kategorii OPEN strażaków.

W zawodach „Bieg na Szczyt - RONDO 1" drużyny z gminy Wojciechów biorą udział już po raz drugi. W ubiegłym roku zawody miały rangę Mistrzostw Polski a druhowie OSP KSRG Wojciechów wywalczyli wtedy tytuły Mistrzów Polski i vice Mistrzów Polski w kategorii ochotniczych straży pożarnych zajmując dwa najwyższe miejsca na podium. Do zawodów przygotowywali się cały rok. Treningi odbywały się na najwyższych budynkach w Lublinie oraz w Warszawie.

17 marca 2017 16:47
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: warszawa, ksrg, rondo, wojciechów, lublin,