OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Kolejny dzień sprzątania po nawałnicy

Krajobraz jaki pozostał po burzy sprzed ponad 3 tygodni nadal jest miejscami niebezpieczny, główne zagrożenia stanowią drzewa.

W miniony czwartek, 5-go sierpnia, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice, gdzie nad drogą znajdują się połamane i wiszące gałęzie oraz pochylone drzewo. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA, a wsparciem posłużyła cywilna ładowarka teleskopowa, dzięki której mogliśmy dostać się na wysokość, na jakiej znajdowały się zagrażające gałęzie.
W trakcie działań droga została całkowicie zablokowana. Przy użyciu pilarek spalinowych udało się sprowadzić na ziemie połamane, wiszące nad drogą gałęzie oraz w bezpieczny sposób obciąć drzewo, które wyrwane zostało z korzeniami i pochyliło się nad drogę. Na zakończenie droga została zamieciona przy pomocy szczotek.

Kończąc działania w miejscowości Grabowiec wpłynęła informacja o kolejnej interwencji w miejscowości Studzieniec, gdzie drzewa wyrywane z korzeniami groziły upadkiem na drogę oraz na transformator. Przy zdarzeniu również interwencje podjął zastęp GBA, przy współpracy z cywilną ładowarką teleskopową.

Dzięki wykorzystaniu ładowarki udało się szybko i sprawnie usunąć zagrożenie i zakończyć działania. Wymagały one czasowego zamknięcia dla ruchu drogi wojewódzkiej nr 575 w miejscowości Studzieniec.

Na zakończenie działań udaliśmy się jeszcze do miejscowości Słubice, na ulicę Polną, gdzie mieszkańcy napotkali zagrożenie ze strony szerszeni. Przy użyciu kombinezonów ochronnych, drabiny oraz środka na owady udało się sprawnie usunąć zagrożenie z poddasza budynku mieszkalnego.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Ładowarka teleskopowa Caterpillar Agripac

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/kolejny-dzien-sprzatania-po-nawalnicy/

7 sierpnia 2021 14:14
Udostępnij na Facebooku