OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Kolejny wóz gaśniczy z Opolszczyzny trafił do ukraińskich strażaków

Star, który do niedawna służył druhom z Osieka został przekazany do miasta Tyśmienica na Ukrainie. - Ten wóz jest tam bardzo potrzebny. Na miejscu jest dwóch funkcjonariuszy straży zawodowej, a reszta to ochotnicy - tłumaczy Józef Kampa, wiceburmistrz Strzelec Opolskich.

Gmina Strzelce Opolskie przekazała właśnie samochód pożarniczy Star strażakom z miasta partnerskiego Tyśmienica na Ukrainie. Wóz dotychczas użytkowany przez OSP Osiek służyć będzie w Państwowym Oddziale Pożarniczo-Ratunkowym miasta Tyśmienica.

- Ten wóz jest tam bardzo potrzebny – tłumaczy Józef Kampa, wiceburmistrz Strzelec Opolskich w rozmowie z Radiem Opole. - Tylko w mieście Tyśmienica, a to jest prawie 6-tysięczne miasteczko, jest dwóch funkcjonariuszy straży zawodowej, a reszta to ochotnicy. Samochód służy rozległemu rejonowi – 14 wiosek, bardzo liczebnych wiosek, to nie są małe sołectwa. No i odległości tam też są duże - dodaje.

Strażacy z Ukrainy przez kilka dni gościli w gminie Strzelce Opolskie odwiedzając m.in. jednostki OSP w Kadłubie, Grodzisku, Kalinowie oraz Kalinowicach.

Star to już drugie auto, które w tym roku gmina Strzelce Opolskie przekazała miastu partnerskiemu Tyśmienica na Ukrainie. W przygotowaniu jest jeszcze trzeci samochód, który trafi na Ukrainę. Tym razem to auto z OSP Kalinowice. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja. Wóz strażacki pojedzie do Tyśmienicy na początku przyszłego roku.

(Fot. UM Strzelce Opolskie)

22 listopada 2019 16:52
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: przekazanie samochodu, OSP, pomoc Ukrainie,