OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Kolejny wypadek amerykańskich żołnierzy. Zderzyły się trzy wozy pancerne.

Dwóch amerykańskich żołnierzy trafiło do szpitala po porannym wypadku, do którego doszło na DK75 w miejscowości Gnojnik w woj. małopolskim. Zderzyły się tam trzy wojskowe wozy, jadące w kolumnie.

– Do zdarzenia doszło, gdy samochody wojsk amerykańskich, działających w ramach kontyngentu NATO, poruszały się w kolumnie. W pewnym momencie jeden z pojazdów najechał na tył drugiego - poinformowała st. asp. Ewelina Buda, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Brzesku w rozmowie z RMF FM.

Po zderzeniu wojskowe wozy zjechały na pobocze, by nie blokować ruchu. Na miejsce przyjechała Żandarmeria Wojskowa, która zajmie się wyjaśnieniem przyczyny zdarzenia. Dwóch żołnierzy zostało lekko rannych, zostali przewiezieni do szpitala na badania.

To kolejny wypadek z udziałem amerykańskich żołnierzy w ostatnim czasie. Tylko na przełomie grudnia i stycznia amerykańscy żołnierze mieli kilka wypadków. W grudniu ciężarówka wojsk USA staranowała drzewo w okolicach Piły, kilka dni później amerykański Humvee wpadł do rowu w pobliżu wsi Malenin w Wielkopolskiej, a w styczniu ciężki wóz wojskowy zjechał z drogi i ściął kilka drzew w Lipkach.

(Fot. Brzesko 112, KPP Brzesko)

26 marca 2019 12:13
Udostępnij na Facebooku