OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Komendant Główny PSP pokazał się w nowym mundurze. "Ruszyła faza testów".

Podczas dzisiejszego spotkania, na którym mianowano nowego dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności, nadbryg. Andrzej Bartkowiak pokazał się w nowym umundurowaniu. - Ruszyła faza testów umundurowania, wkrótce trafią one do jednostek organizacyjnych w całym kraju - mówi mł. bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Na stanowisko dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak powołał dziś st. bryg. mgr. inż. Jacka Zalecha, a na jego zastępcę mianował st. bryg. mgr. inż. Marcina Kucharskiego.

Komendant Główny PSP po raz pierwszy pokazał się na tym spotkaniu w nowym umundurowaniu w barwie piaskowej.

- Ruszyła faza testowania tego nowego umundurowania. Na przełomie kwietnia i maja około 100 kompletów dotrze do jednostek organizacyjnych PSP w całym kraju. Na ten moment komplety trafiły już do komendanta głównego i jego zastępców - mówi mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Testy nowego umundurowania mają potrwać kilka miesięcy. - Jesienią mają być dokonywane zamówienia hurtowe dla jednostek, ale to jest założenie na dziś. Co do terminów tych zamówień, to mogą się one jeszcze może zmienić - dodaje mł. bryg. Kierzkowski.

(Fot. KG PSP)

8 marca 2021 16:44
Udostępnij na Facebooku