OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Komendant policji z Mikołowa zginął w wypadku samochodowym

Nadkom. Krzysztof Skowron zginął w wypadku w województwie świętokrzyskim. W czasie wolnym od pracy jechał na motocyklu, gdy uderzył w niego jadący z naprzeciwka samochód. Policjanta nie udało się uratować.

Tragiczny wypadek miał miejsce wczoraj po godzinie 12 na drodze krajowejn r 79 w miejscowości Wełnin w powiecie buskim.

- Z naszych ustaleń wynika, że 54-letni kierowca toyoty jadąc od strony Krakowa w kierunku Sandomierza na skrzyżowaniu dróg chciał skręcić w lewo i prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocyklowi. Doszło do zderzenia obu pojazdów, siła uderzenia sprawiła, że motocyklista wypadł zza kierownicy i upadł na drogę - relacjonował Tomasz Piwowarski z buskiej policji.

Na miejsce wezwano m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo reanimacji 45-letniego motocyklisty nie udało się uratować.

Ofiarą wypadku jest nadkom. Krzysztof Skowron - Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Kondolencje opublikowano na stronie internetowej mikołowskiej komendy.

- Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Śmierć Krzysztofa Skowrona jest dla nas ciosem. Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. Cześć Jego pamięci!

Nadkomisarz Krzysztof Skowron pełnił służbę w strukturach policji od 1994 roku. Ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, był również absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Znaczną część swojego zawodowego życia poświęcił służbie w Gliwicach. W 2010 roku powołano go na stanowisko komendanta Komisariatu IV w Gliwicach, a w 2013 roku objął funkcję komendanta Komisariatu w Pyskowicach. Rok później został komendantem powiatowym policji w Strzelcach Opolskich. 24 grudnia 2015 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Rybniku, gdzie spędził trzy lata. Od ponad roku piastował stanowisko komendanta powiatowego policji w Mikołowie.

(Fot. policja)

9 lipca 2019 10:40
Udostępnij na Facebooku