OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Kompleksowy przegląd wałów przeciwpowodziowych [WIDEO]

Zagrożenie powodziowe związane z zatorem lodu jaki stworzył się w korycie Wisły jest niestety nadal bardzo duże, a sytuacji nie poprawiają gwałtowne roztopy z jakimi mamy do czynienia.

Dziś, 23-go lutego w Urzędzie Gminy w Słubicach zapadła decyzja o dokonaniu kompleksowego przeglądu stanu wałów przeciwpowodziowych znajdujących się na terenie gminy. W przeglądzie udział wzięli ratownicy OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, druhowie z OSP w Wiączeminie Polskim oraz pracownicy Urzędu Gminy w Słubicach.

Kilkunastokilometrowa długość wału podzielona została na odcinki. Poszczególne odcinki patrolowały kilkuosobowe zespoły. Głównym zadaniem było wychwycenie ewentualnych uszkodzeń skarp wału lub przesiąków. Główna uwaga skupiona została na ewentualnych szkodach wyrządzonych przez bobry.

Po kilku godzinach udało się dokonać przeglądu wału na całej długości. Nie stwierdzono przy tym żadnych uszkodzeń spowodowanych przez krę lub zwierzęta. Niestety w kilku miejscach wał uszkodzony został przez ludzką głupotę. Niestety mimo zakazu po wale poruszają się pojazdy mechaniczne: motocykle, quady czy nawet samochody. Takie zachowanie może stanowić zagrożenie i jest skrajnie nieodpowiedzialne, dlatego też o sytuacji poinformowana została Policja.

Na zakończenie odbyła się zbiórka uczestników przeglądu i słowa podziękowania oraz ogólną sytuację przedstawił Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski.

Siły i środki:

369[M]26 SLKw Ford Transit – OSP w Słubicach

369[M]53 SLOp Toyota Hilux – OSP w Słubicach

367[M]78 GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie

367[M]96 GLM Ford Transit – OSP w Wiączeminie Polskim

Pracownicy Urzędu Gminy w Słubicach

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/kompleksowy-przeglad-walow-przeciwpowodziowych-wideo/

23 lutego 2021 21:12
Udostępnij na Facebooku