OSP Wilczopole Ochotnicza Straż Pożarna Wilczopole

Konkurs "Mały ratownik w akcji"

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie po raz VIII zorganizowała konkurs pt. . „Mały ratownik w akcji". Konkurs od lat wzbudza zainteresowanie na terenie całego powiatu, a patronat nad nim objęły takie osoby jak Prezydent Miasta Lublin, Dyrektor WORD, Dyrektor Oddziału Okręgowego PCK w Lublinie, Komenda Miejska Policji w Lublinie, Prezes Oddziału Lubelskiego ZNP, Poseł na Sejm RP pan Lech Sprawka. Jest nam niezmiernie miło, że w tegorocznej edycji do współpracy została zaproszona nasz jednostka.

Konkurs podzielony był na dwa etapy, najpierw odbyła się część pisemna gdzie uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a następnie na sali gimnastycznej przygotowane zostały stanowiska, gdzie sprawdzana była wiedza praktyczna m.in. z przeprowadzania resuscytacji, opatrzenia rany i złamania, zatamowania krwawienia z nosa. Poziom był naprawdę wysoki, a warto wspomnieć, że w konkursie uczestniczyli nawet pierwszoklasiści.

Największym zainteresowaniem cieszył się nasz wóz i to nie tylko wśród uczestników konkursu. Dzieciaki sprawdzały ile naraz pomieści on osób, wynik był zaskakujący nawet dla nas. Na koniec pokazaliśmy młodzieży scenkę z ratownictwa, oraz po krótce omówiliśmy sprzęt, który ze sobą zabraliśmy.

Praca z dziećmi jest dla nas bardzo satysfakcjonująca i mamy nadzieję, że będziemy mieli niedługo możliwość odwiedzanie kolejnych szkół.

10 kwietnia 2017 19:49
Udostępnij na Facebooku