OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Konserwacja pomników oraz zerwany przewód energetyczny

W dniu 7 listopada 2017 roku nasi strażacy, jak co roku przed Dniem Odzyskania Niepodległości wyjechali aby odświeżyć z zielonkawego nalotu pomniki, które znajdują się w centrum miejscowości. Są to pomniki, których jeden z nich został postawiony równo 100 lat temu na pamiątkę setnej rocznicy śmierci Tadeusza KOŚCIUSZKI. Drugi z nich to Pomnik Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w latach 1939-1945. Na tym drugim jest piękna rzeźba Orła Białego, który został wykonany z białego piaskowca ofiarowanego przez naszego najstarszego wojciechowskiego strażaka druha Józefa SZEWCZYKA.

Strażacy przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej oraz szczotek doczyścili te pamiątki historyczne, by w dniu 11 listopada prezentowały się wyśmienicie.

Przed wyjazdem gospodarczym strażacy podążając drogą gminną ujrzeli na swej drodze zerwany przewód niskiego napięcia. Leżał on na jezdni stwarzając bardzo duże zagrożenie dla przechodzących tamtędy mieszkańców. Niezłowcznie zostało powiadomione stanowisko kierowania, zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz poproszono o pilną interwencję pracowników zakładu energetycznego, którzy przybyli po niedługim czasie.

Po usunięciu zagrożenia, strażacy polechali do wcześniej zaplanowanych prac przy wojciechowskich pomnikach.

9 listopada 2017 01:22
Udostępnij na Facebooku