OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

KPP i nowa torba medyczna

Ostatni tydzień w naszej jednostce minął pod znakiem Pierwszej Pomocy.
W poniedziałek, 4 września 2017 roku trzyosobowa delegacja OSP Bielsko w składzie:
- Tomasz Tomczak
- Karol Przybyszewski
- Mateusz Wańkowski
udała się do Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu, gdzie o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród za ostatni konkurs pt. "Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji" zorganizowany przez ARIMR. Konkurs polegał na nagraniu filmu promującego bezpieczne wakacje na wsi. W województwie wielkopolskim do ARiMR wpłynęło 25 prac konkursowych.
Nagrodami w konkursie były profesjonalne torby medyczne OSP R1 z wyposażeniem niezbędnym do ratowania życia ludzkiego. Wręczenia dokonali:

- Krzysztof Adamkiewicz - dyrektor OR ARiMR w Poznaniu
- Arkadiusz Przybyła - zastępca wielkopolskiego komendanta KW PSP

Niestety nawet tak profesjonalny sprzęt jak powyżej nie jest w stanie sam uratować życia, gdyż do jego obsługi potrzeba wyszkolonych ratowników posiadających wiedzę w zakresie udzielania pomocy.
Tego samego dnia, 4 września ok. godziny 5.00 nad ranem dwóch strażaków z naszej jednostki oraz jeden z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Orchowo wyruszyli na tygodniowy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do Ośrodka Szkoleniowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Turawie (woj. Opolskie). Tam pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej składającej się z lekarzy, pielęgniarzy, ratowników medycznych i strażaków PSP przeszli szkolenie składające się z 25 godzin teorii i 41 godzin praktyki. Ostatniego dnia, tj. Sobota 9 września odbył się egzamin państwowy przeprowadzony przez 3-osobową Komisję Egzaminacyjną.
Nasi druhowie ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym, tym samym uzyskując tytuł RATOWNIKA.
Z naszej gminy byli to:
- Piotr Wańkowski (OSP Bielsko)
- Bartłomiej Przybyszewski (OSP Bielsko)
- Piotr Bukowski (OSP Orchowo)
Kurs został sfinansowany w całości ze środków Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu.

10 września 2017 15:02
Udostępnij na Facebooku