OSP Złota Ochotnicza Straż Pożarna Złota

Kurs Pilarz - Drwal.

Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej zakończyła realizację operacji pn. „Szkolenie członków organizacji pozarządowych z terenu Gminy Złota w zakresie Pilarz/Drwal. Szkolenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ,,WSPARCIE NA WDRAŻANIE OPERACJI W RAMACH STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ " objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach projektu grantowego realizowanego przez Lokalną Grupę Działania PONIDZIE. Wartość zrealizowanej operacji to kwota 18 699,- zł.

 

Uczestnicy kursu nabyli przydatnych umiejętności dotyczących: obsługi i konserwacji pilarek spalinowych, techniki ścinki drzew oraz sposobów pracy pilarką. Szkolenie składało się z zajęć teoretycznych prowadzonych w świetlicy remizy OSP w Złotej oraz zajęć praktycznych przeprowadzonych na terenie Leśnictwa Rudawa, gdzie w ramach ćwiczeń 12 kursantów realizowało ścinkę drzew.


Z pewnością nabyte umiejętności przydadzą się uczestnikom zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, ponieważ zdany egzamin nadaje im uprawnienia do wykonywania zawodu – Pilarz / Drwal.

7 października 2019 10:20
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: kurs, Pilarz, Drwal, OSP, Złota, ksrg,