OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Kurs podstawowy strażaków 2019

Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP Bielsko powiększyła się o 7 druhów, którzy w ostatnią niedzielę, tj. dnia 7 kwietnia 2019 roku, zakończyli dwumiesięczny kurs podstawowy strażaka ratownika. Przez ten okres szkolili się pod okiem strażaków z PSP w Słupcy w systemie weekendowym. Kurs ten obejmował cały zakres zagadnień, od podstawowych, przez bardziej szczegółowe, związane z tematyką gaszenia pożarów, ratownictwa technicznego, udzielania pierwszej pomocy czy też ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego. Przez cały okres zapoznawali się też ze sprzętem, znajdującym się na wyposażeniu Naszej jednostki. 

Egzamin podzielony był na część teoretyczną (test pisemny) oraz egzamin praktyczny, gdzie nowi ratownicy zostali sprawdzeni w boju podczas symulowanej akcji ratowniczej z użyciem wszelkiego rodzaju specjalistycznego sprzętu.
Ku Naszemu zadowoleniu, egzamin zaliczyła cała siódemka strażaków biorących udział w szkoleniu z jednostki OSP Bielsko. Nowi ratownicy to: Kamila Kuczyńska, Weronika Spochacz, Mikołaj Wolkiewicz, Tomasz Tomczak, Igor Zaparucha, Patryk Dulik, Bartłomiej Wesołowski.
Do egzaminu przystąpiło łącznie 72 druhów z całego powiatu. Dzielnym strażakom Gratulujemy i życzymy tyle samo wyjazdów, co powrotów z akcji ratowniczo-gaśniczych.

9 kwietnia 2019 00:43
Udostępnij na Facebooku