OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Maciej Ciunowicz odznaczony pośmiertnie Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Tragicznie zmarły po wypadku podczas ćwiczeń w Kętrzynie, strażak Maciej Ciunowicz został odznaczony pośmiertnie Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Wyróżnienie przyznał Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.  
  
- Maciej miał we krwi bycie strażakiem - mówi Andrzej Abako, prezes zarządu miejsko-gminnego ZOSP RP w Dobrym Mieście, który wnioskował o przyznanie medalu. - Od najmłodszych lat interesował się pożarnictwem, przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowej drużyny pożarniczej, a gdy tylko ukończył 18 lat, wstąpił do OSP, gdzie ukończył kurs podstawowy, kurs ratownictwa technicznego i sternika motorowodnego. Ponadto ukończył studia z ratownictwa medycznego i był ratownikiem WOPR - dodaje Andrzej Abako.       
   
Od 1 października 2017 roku, Maciej Ciunowicz pełnił także służbę strażaka zawodowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Zmarł 14 lipca, miesiąc po tym, jak uległ wypadkowi podczas ćwiczeń z obługi i sprawiania skokochronu, jakie odbywały się na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej. Wyjaśnieniem okoliczności tragedii zajmuje się prokuratura, a także komisje wewnętrzne w Państwowej Straży Pożarnej.       
   
Maciej miał 23 lata. Jego pogrzeb, zgodnie z ceremoniałem strażackim, odbędzie się w piątek 20 lipca w Dobrym Mieście.  

  

19 lipca 2018 13:37
Udostępnij na Facebooku