OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Maj miesiącem strażaków - 2019!

W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. 4 maja wspominamy świętego Floriana, który jest patronem wszystkich zawodów związanych z ogniem, a w szczególności strażaków. Z okazji święta nasza jednostka brała udział w kilku obchodach Dnia Strażaka organizowanych na terenie naszego powiatu.

W dniu 04.05.2018 uczestniczyliśmy w Mszy Św. w intencji OSP Dziwiszów, która odbyła się w parafii pw. Św. Wawrzyńca w Dziwiszowie. Modląc się o tyle samo powrotów co wyjazdów, chcemy podziękować wszystkim uczestniczącym w liturgii oraz ofiarodawcą intencji. Po Mszy Świętej razem z całą strażacką rodziną spędziliśmy czas przy grill'u.

W dniu 25.05.2019 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Naszej jednostki nie zabrałko i tam. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia oraz rozkazy o nadaniu wyższych stopni dla strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz członkom i działaczom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu jeleniogórskiego. W tym dniu zostały wręczone nagrody za działalność na rzecz pożarnictwa przez przedstawicieli miast i gmin naszego powiatu dla funkcjonariuszych, druhen oraz druhów. Z naszej jednostki nagrodzeni zostali: Dh Dariusz Bereśniewicz oraz Dh Piotr Fijak.

W trakcie obchodów, odbyło się uroczyste przekazanie lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego z systemem gaśniczo-tnącym COBRA na podwoziu Isuzu D-MAX dla JRG nr 1 Jelenie Góra oraz lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego Peugeot Rifter do logistycznego wsparcia długotrwałych działań ratowniczych, który zastąpi wysłużonego Lublina należącego do KM PSP w Jeleniej Górze. Jednym z prezentów tego dnia była drabina mechaniczna SD-37, która służyła kiedyś w JRG nr 1 Jelenia Góra, a z rąk Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu trafiła do strażaków z OSP KSRG Karpacz. Zdjęcia z tej uroczystości znajdziecie: tutaj.

W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwiszowie, wszystkim Druhnom oraz Druhom przekazuje wyrazy szacunku i uznania za Naszą ofiarną służbę i poświęcenie. Aby trud jaki podejmujemy, był dla Nas źródłem osobistej satysfakcji i dalszego uznania. Tyle samo powrotów, co wyjazdów.

Foto: jeleniagóra998.pl

 

7 czerwca 2019 14:37
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, OSP, osp dziwiszów,