OSP Leśniów Wielki Ochotnicza Straż Pożarna Leśniów Wielki

Moje Marzenie : Zostać Strażakiem

Jak ten czas szybko leci. :) Nie tak dawno jeszcze braliśmy udział w projekcie "Moje Marzenie Zostać Strażakiem". Pozostało wiele pozytywnych wspomnień.

Od września 2013 roku do stycznia 2014 trwał projekt skierowany dla młodzieży w wieku 10-17 lat realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Zabytków i Rozwoju Kulturalno - Oświatowego Mieszkańców Leśniowa Wielkiego, Leśniowa Małego i Sudołu. Środki zostały pozyskane z Programu Młodzież w działaniu. Projekt miał na celu zainteresowanie tematyką pożarniczą i stworzenie Młodzieżowej Druzyny Pożarniczej.


W tej chwili chciałbym podziękować właśnie tej młodzieży. Gdyby nie ich chęć do działania i dążenie do celu wiele byśmy nie osiągneli. Co tydzień systematycznie uczestniczyli w spotkaniach w remizie bądź w Wiejskim Domu Kultury, na których poruszane były tematy z zakresu pierwszej pomocy , z działalności Ochotniczych Straży Pożarnych. Uczestniczyliśmy również w wyjeździe do Warszawy. Odwiedziliśmy jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 6, która specjalizuje się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym. 

Naczelnik OSP - Przemysław Półrolnik

21 grudnia 2015 11:32
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: lesniow, wielki, MDP,