OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Możliwe oblodzenie dróg i chodników

Zima przynajmniej na chwile zagościła w naszym krajobrazie. Jest to dobra wiadomość lecz niesie to również za sobą wiele zagrożeń. Podczas przemieszczania się należy zachować wzmożoną czujność.

Od wczoraj w naszym regionie przybyło pokrywy śnieżnej za sprawą opadów atmosferycznych. Zgodnie z prognozami taka aura zostanie z nami jeszcze przez kilka najbliższych dni wzbogacona dodatkowo o ujemne temperatury.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) dla terenu powiatu płockiego, które dotyczy możliwości wystąpienia oblodzenia. Ubity, ujeżdżony lub częściowo roztopiony śnieg na powierzchni dróg i chodników może zamienić się w lód z uwagi na prognozowany spadek temperatury w nocy. Podobna sytuacja może mieć miejsce w najbliższych dniach.

Apelujemy o ostrożną jazdę oraz poruszanie się po chodnikach. Prewencyjnie zmniejszmy prędkość pojazdu oraz zachowujmy większe odstępy na drodze. W przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego należy ten fakt niezwłocznie zgłosić na numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. W każdym przypadku należy dokładnie przekazać dyspozytorowi zaistniałą sytuację oraz postępować zgodnie z jego poleceniami. Często od reakcji świadka zdarzenia może zależeć ludzkie zdrowie, a nawet życie.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/mozliwe-oblodzenie-drog-i-chodnikow/

13 stycznia 2021 20:38
Udostępnij na Facebooku