OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Naczelnik OSP Mosiny zmarł w trakcie akcji. Józef Bryza miał 58 lat.

Józef Bryza, naczelnik OSP w Mosinach oraz radny gminny zasłabł nagle podczas akcji. Z pomocą ruszyli mu koledzy z jednostki, na ratunek przyjechała karetka pogotowia. Niestety nie udało się go uratować.

Strażaków z OSP w Mosinach zadysponowano dziś do akcji wypompowywania wody z budynku gospodarczego w miejscowości Dziewiątka w gminie Człuchów.

- Po zakończeniu działań zastęp OSP Mosiny zgłosił do stanowiska kierowania o zakończeniu działań i w tym momencie zauważyli, że samochód ugrzązł w śniegu. Po wykonaniu paru czynności związanych z odśnieżeniem tego samochodu, odłożył łopatę i zasłabł koło samochodu. W momencie, kiedy zasłabł, zastęp przystąpił do resuscytacji - relacjonuje Jan Kilkiewicz, oficer prasowy człuchowskiej straży pożarnej w rozmowie z Weekend FM.

Informację o śmierci strażaka opublikował także wójt gminy Człuchów.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj podczas akcji niesienia pomocy naszym mieszkańcom zmarł Józef Bryza, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinach, wieloletni Radny Gminy Człuchów oraz organizator wielu akcji z zakresu bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców. Przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny oraz pozostałych bliskich - napisał Paweł Gibczyński, wójt gminy Człuchów.

(Fot. Gmina Człuchów)

20 lutego 2021 16:14
Udostępnij na Facebooku