OSP Cerkwica Ochotnicza Straż Pożarna Cerkwica

Nasze działania 2011/2012r.

Od momentu włączenia jednostki OSP Cerkwica do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego braliśmy udział wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Kilka z nich wymienimy w formie fotograficznej. Interwencje, w których braliśmy udział były różnego typu: wypadki drogowe, pożary traw,nieużytków, sadzy w kominie, budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Dnia 22.12.2011 r. o godz. 04:00 w m. Pobierowo miał miejsce Pożar budynku handlowo - mieszkalnego. W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Gryfice, OSP Niechorze, OSP Pobierowo oraz z Gminy Karnice trzy jednostki OSP Karnice, OSP Cerkwica i OSP Skrobotowo. Mimo sprawnej akcji strazaków konstrukcja dachu uległa spaleniu jak i częścowo wyposażenie sklepu. Po ugaszeniu pożaru nastąpiła rozbiórka pokrycia dachowego i dogaszenie żarzącej się konstrukcji. Z uwagi na bardzo wysokie zadymienie do akcji niezbędne były aparaty powietrzne.

W dniu 07.01.2012 r. o godz. 22:33 miał miejsce pożar pomieszczenia gospodarczego w m. Cerkwica. Do akcji zostały wysłane zastępy z PSP Gryfice, OSP Cerkwica i OSP Karnice. Dla bezpieczenstwa strażacy z sąsiadującego pomieszczenia wystawili auto. Działania straży polegały na podaniu wody z szybkiego natarcia i oświetlenia terenu akcji. W wyniku sprawnego działania straży budynek nie uległ zniszczeniu.

Dnia 25.02.2012r. 6.47 dużurny PSK Gryfice zadysponował jednotkę OSP Cerkwica do wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie Witomierz - Cerkwica. Poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala w Gryficach. Działania straży polegały na zabezpieczenieu miejsca zdarzenia.

Dnia 16.03.2012r. dwie godziny po zakończeniu działań przez OSP Karnice w m,Gocławice, ponownie dyżurny PSP Gryfice otrzymał zgłoszenie o kolejnym pożarze. Ogień zajął stertę siana i stare snopki. Pomimo dużego zagrożenia przeniesienia się ognia na budynki mieszkalne w akcji brały udział: OSP Karnice, OSP Cerkwica, OSP Niechorze

Dnia 24.03.2012r. OSP Cerkwica została zadysponowana do pożaru nieużytków znajdujących się pomiędzy Czaplinem Małym, a Chomętowem. W momencie przyjazdu na miejsce, akcje gaszenia rozpoczęli już strażacy z OSP Trzebiatów, a w drodze był zastęp strażaków z PSP Gryfice. Spaleniu uległo ok. 2 ha. Pożar trwał ok. 1,5 godziny.

Dnia 09.04.2012r. Drugiego dnia świąt o godz. 18.00 jednostka OSP Cerkwica została zadysponowana do pożaru nieużytków w Trzebiatowie. Zadanie jednostki polegało na zorganizowaniu stanowiska wodnego i podaniu prądów wody. Z uwagi na rozmiar pożaru w akcji uczestniczyły wszystkie pobliskie jednostki, a sama akcja trwała do 21.00.

Dnia 6.06.2012r. o godz. 10.50 dyżurny PSP Gryfice zadysponował OSP Karnice, OSP Cerkwica i zastęp z PSP Gryfice do pożaru łąki w bliskim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zagrożenie nie jest tak niebezpieczne i zostało szybko zlikwidowane.

Dnia 02.08.2012r. wybuchł pożar zboża w Cerkwicy. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy strażaków z operatorami maszyn rolniczych straty udało się zminimalizować. W działaniach brały udział: OSP Cerkwica, OSP Karnice, JRG Gryfice.

Dnia 10.08.2012r. dyżurny w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach odebrał zgłoszenie o dużym zadymieniu jednego z mieszkań w Cerkwicy przy ul. Słonecznej. Do akcji wyjechały jednostki OSP Cerkwica, Karnice oraz trzy zastępy JRG Gryfice. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że powodem zadymienia był spalony olej roślinny. Po przewietrzeniu mieszkania strażacy powrócili do swoich jednostek. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i szkody były niewielkie

W dniu 27.08.2012r. tuż przed godzina 16:00 do dyżurnego Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze nr 110. Samochód jadący w kierunku Karnic wjechał do rowu. Do zdarzenia zadysponowano jednostki OSP Karnice, OSP Cerkwica oraz PSP Gryfice. Zadaniem straży było zabezpieczenie i uprzątnięcie miejsca zdarzenia. W wypadku lekkich obrażeń doznały dwie osoby, które zostały opatrzone przez zespół ratowników z pogotowia ratunkowego.

Dnia 29.08.2012r. o godzinie 18.30 strażacy z OSP Cerkwica wyjechali do pożaru nieużytków w Czaplinie Wielkim. Działania polegały na ugaszeniu traw tłumicami. Ok. 19.30 zakończono działania.

Dnia 17.08.2012r. na drodze pomiędzy Mojszewem, a Karnicami miał miejsce wypadek samochodowy. Po godzinie 19 jednostki OSP Karnice i Cerkwica wyjechały do wypadku. Na miejscu okazało się, że samochód jadący w kierunku Cerkwicy wpadł w poślizg i wjechał w przydrożny rów. W zdarzeniu ucierpiał kierowca oraz dwóch pasażerów przybyłe na miejsce karetki pogotowia ratunkowego zabrały poszkodowanych do szpitala. Kierowca prowadzący samochód było pod wpływem alkoholu co prawdopodobnie przyczyniło się do tego zajścia. Działania straży trwały do godziny 23.

Dnia 26.10.2012r. o godz. 15.40 uruchomiony został alarm pożarowy w OSP Cerkwica, strażacy zostali zadysponowani do wypadku samochodowego na drodze z Cerkwicy do Trzebiatowa w którym zderzyły się dwa samochody osobowe. Po przybyciu na miejsce równocześnie z zespołem pogotowia ratunkowego, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i oczyścili jezdnię z odłamków szkła i tym podobnych. Udzielona została pomoc medyczna 5 poszkodowanym. Trzech z nich zostało przewiezionych do szpitala z poważniejszym obrażeniami. Na miejscu kolizji była również straż z Trzebiatowa oraz z Gryfic. Tuż przed godziną 17 zakończono działania.

Dnia 21.12.2012r. tuż przed północą zawyły syreny alarmowe w Cerkwicy, Karnicach i Skrobotowie. Dyżurny PSP w Gryficach został powiadomiony o pożarze mieszkania w m. Drozdowo. Po przyjechaniu pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia, ogień wydostawał się już przez dach. Podano prądy wody na źródło ognia z pomocą podnośnika hydraulicznego. Po opanowaniu ognia strażacy weszli na poddasze, aby dogasić resztę dachu i wyposażenia. Akcja trwała do wczesnych godzin rannych, a udział w niej brało 8 jednostek straży pożarnej.

Dnia 30.12.2012r. tuż po 23 Straż z Cerkwicy została zadysponowana do pożaru sadzy w kominie.

 

 

21 lipca 2017 17:07
Udostępnij na Facebooku