OSP Głoska Ochotnicza Straż Pożarna Głoska

Nasze nowe GBA Renault

3 września 2020 na stałe zapisze się w historii naszej jednostki. 

To właśnie w tym dniu o godz. 18:30 do Głoski w asyście naszego Isuzu oraz dwóch zastępów z OSP Miękinia, wjechał fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault w zabudowie firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Jest to samochód uterenowiony z napędem 4x4, zbiornikiem wody 3000dm³, zbiornikiem środka pianotwórczego 300dm³. Do podawania środków gaśniczych służy nam autopompa firmy Godiva o wydajności maksymalnej 2800dm³/min a na dachu znajduje się działko wodno-pianowe o wydajności 2400dm³/min. Na zderzaku zamontowano wyciągarkę marki Dragon Winch. Samochód na dniach zostanie wyposażony m.in. w armaturę wodno-pianową, motopompę Nigara, agregat prądotwórczy, aparaty powietrzne MSA, drabiny nasadkowe, zestaw ratownictwa technicznego Holmatro oraz zestaw PSP-R1 z dwiema deskami ortopedycznymi.
W skład sygnalizacji pojazdu uprzywilejowanego wchodzi belka sygnalizacyjna Juluen Legion Fit oraz 12 lamp kierunkowych Elektra MS6 zamontowanych zarówno na kabinie jak i na zabudowie samochodu, całość dopełnia generator dźwięków AS-320 i dwa głośniki po 100W marki Federal Signal oraz sygnał pneumatyczny. Warto dodać, że jest to pierwszy i jak na tą chwilę jedyny samochód w kraju z wbudowanymi lampami ostrzegawczymi w narożach zabudowy tego producenta, co czyni go wyjątkowym. Renault zastąpi wysłużonego już 35-letniego Mercedesa 813, który wróci do swojej macierzystej jednostki - OSP Lutynia. 

Koszt zakupu samochodu wyniósł 798 270 PLN, z czego wkład Gminy Miękinia to 238 270 PLN, dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 380 000 PLN oraz dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - 180 000 PLN.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za okazaną pomoc i wsparcie przy uzyskaniu środków na ten cel Wójtowi Gminy Miękinia - Jan Marian Grzegorczyn oraz naszemu radnemu Kazimierzowi Wielgusowi. 

DZIĘKUJEMY! 

5 września 2020 12:58
Udostępnij na Facebooku