OSP Głoska Ochotnicza Straż Pożarna Głoska

Nasze nowe SLRr Isuzu D-Max

W końcu jest!

Tak długo wyczekiwany, pierwszy, fabrycznie nowy samochód ratowniczy dla naszej jednostki.
Lekki samochód ratowniczo - rozpoznawczy (SLRr) Isuzu D-Max zastąpi wysłużoną już Toyotę Hilux i przejmie jego numery operacyjne 557[D]63.
Posiada napęd na oś tylną z możliwością dołączenia napędu osi przedniej (4x4). Wyposażony został w wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy z linią szybkiego natarcia 60 metrów i zbiornikiem wody o pojemności 300 litrów. Na przednim zderzaku zamontowana została wyciągarka elektryczna PW1200 o sile uciągu 5,4 tony z liną 26 metrów, a cały pas przedni i światła chroni osłona z rur aluminiowych. Ponadto posiada składaną deskę ortopedyczną, torbę PSP R-1 oraz cztery przenośne radiotelefony cyfrowe Hytera.
O godzinie 16:30 zawyły syreny i w asyście naszego GBA oraz dwóch zastępów z OSP KSRG Miękinia, Isuzu uroczyście wjechało na plac przed naszą remizą i został zaprezentowany wszystkim druhom i przybyłym gościom.

Chcielibyśmy bardzo podziękować osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, są to między innymi:
- Jan Marian Grzegorczyn - Wójt Gminy Miękinia
- Rada Gminy Miękinia
- Jerzy Haczkiewicz - Prezes OSP Głoska
- Hubert Strzelczyk - Komendant Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Miękinia
- Team Concept Bielsko-Biała

Podczas przekazania Wójt oficjalnie zapowiedział: ''Nie jest to ostatni nowy samochód dla jednostki w Głosce...'' :-)

DZIĘKUJEMY! 

 

Poniżej link do małej relacji w serwisie YouTube z wczorajszego przyjazdu Isuzu do jednostki. Zapraszamy również na nasz fanpage: www.facebook.com/ospgloska - niedługo ukaże się pełna prezentacja samego pojazdu. 

31 grudnia 2019 15:29
Udostępnij na Facebooku