OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nie będzie JRG OSP. MSWiA: Usunęliśmy ten zapis z projektu ustawy.

Minął miesiąc od konferencji prasowej, na której szefowie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, zaprezentowali założenia nowej ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Niedługo później projekt pojawił się w internecie. Wtedy rozpoczęła się szeroka dysksuja wśród strażaków w całej Poslce na temat zapisów, które znalazły się w dokumencie.  
  
Jednym z najbardziej dyskutowanych i budzących kontrowersje był punkt mówiący o tym, że w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarych mają zostać powołane tzw. JRG OSP. Już kilkanaście dni temu komendant główny PSP zapowiadał, że po hejcie, który się pojawił, rozważane jest wycofanie się z tego zapisu.  
  
Teraz usunięcie zapisu o JRG OSP, podczas spotkania z parlamentarzystami potwierdziło MSWiA. - Podczas spotkania wiceminister Maciej Wąsik podkreślił, że uwzględniane są liczne uwagi zgłaszane podczas konsultacji społecznych. W odpowiedzi na nie z projektu ustawy został wykreślony m.in. zapis o przekształcaniu jednostek OSP w Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze OSP (JRG OSP) - czytamy w komunikacie prasowym MSWiA.


(fot: MSWiA)

30 maja 2021 20:15
Udostępnij na Facebooku