OSP Ochotnicza Straż Pożarna

"Nie ściemniaj strażakom". Druhowie nagrali cover piosenki Ronniego Ferrari.

- Wiele jednostek robiło podobną akcję z kartkami, które trzymali druhowie i hasłami "Nie kłam strażaka", "Nie kłam medyka". My postanowiliśmy zrobić teledysk, żeby dotrzeć też do młodych ludzi, którzy teraz siedzą w domach przed komputerami - mówi Klaudia z OSP Niziny. Nagranie druhów w ciągu 3 dni zobaczyło już ponad 20 tysięcy osób.

"Nie ściemniaj strażaka" to projekt, zrealizowany przez druhny i druhów z OSP Niziny. - Musimy każdą możliwą drogą dotrzeć do ludzi, by wzywając pomoc informowali dyspozytora czy to straży czy pogotowia o tym, że mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Wiele jednostek robiło podobną akcję z kartkami i hasłami, my postanowiliśmy zrobić taki apel w formie teledysku - tłumaczy Klaudia.

Po akceptacji pomysłu przez władze jednostki, powstały nagrania do teledysku, później przyszedł czas na pracę nad tekstem. Słowa do hitu Ronniego Ferrari stworzyła Klaudia wspólnie z kolegą. - Pracowaliśmy nad nim zdalnie, wysyłając sobie nawzajem swoje pomysły. Zaczęło się rymować i tak powstał tekst - mówi druhna.

Zobacz teledysk strażaków OSP Niziny:

(Fot. screeny z wideo)

2 kwietnia 2020 19:24
Udostępnij na Facebooku