OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nie żyje 19-latek, 6 osób jest rannych po wypadku w Rożniątowie. W akcji dwa śmigłowce LPR.

Siedem osób zostało poszkodowanych w wypadku, do jakiego w czwartek przed 19.00 doszło w Rożniątowie, niedaleko Strzelec Opolskich. Na miejscu działania ratownicze prowadziło 7 zastępów straży pożarnej, kilka zespołów ratownictwa medycznego oraz dwie załogi śmigłowców LPR. Lekarzom nie udało się uratować w szpitalu życia 19-letniego mężczyzny, podróżującego fordem.      
    
- Z uwagi na dużą liczbę osób poszkodowanych, działania były stosunkowo utrudnione, wymagały udzielenia w krótkim czasie pomocy wielu osobom poszkodowanym - relacjonuje mł. bryg. Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Dwie osoby najciężej poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala śmigłowcami LPR, a kolejne osoby karetkami pogotowia - dodaje.       
  
Jak się później okazało, w szpitalu zmarł 19-letni pasażer forda.  
     
Jak wynika z nieoficjalnych, wstępnych ustaleń na miejscu wypadku, do zderzenia doszło gdy kierowca osobowego forda, którym jechał kierowca i jeden pasażer, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwny pas ruchu, prosto na jadącego tam suzuki, którego kierowca miał do ostatniej chwili próbować uniknąć zderzenia.   

  

 

 

9 maja 2019 21:14
Udostępnij na Facebooku