OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nie żyje strażak z OSP Dobre Miasto. Uległ wypadkowi podczas ćwiczeń w PSP Kętrzyn.

Tragiczny wypadek podczas ćwiczeń na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Na tę chwilę nie są znane szczegółowe okoliczności tragedii. Wiadomo, że druh Maciej Ciunowicz, strażak z OSP Dobre Miasto zmarł dzisiaj rano w szpitalu, wskutek odniesionych obrażeń.

Komunikat o śmierci strażaka, zamieścili na swoim profilu facebookowym druhowie z OSP Dobre Miasto:

"W głębokim smutku informujemy, że w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie zmarł Maciej Ciunowicz. ..... Maciek służył w dobromiejskiej ochotniczej straży pożarnej od kilku lat. Jako druh, strażak - ratownik naszej jednostki wielokrotnie brał udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych, nierzadko trudnych i wymagających dużego wysiłku, niósł pomoc zawsze tam gdzie była ona była potrzebna. Niestety w wyniku doznanych obrażeń podczas wypadku na terenie JRG KP PSP w Kętrzynie, Maciek zmarł. Nasz Kolega odszedł na dalszą wieczną służbę. Cześć Jego Pamięci. "

Bardzo krótką informację o zdarzeniu podała także KP PSP w Kętrzynie:

"14 lipca 2018 r. zmarł str. Maciej Ciunowicz z KP PSP w Kętrzynie, który uległ ciężkiemu wypadkowi podczas ćwiczeń. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!"

AKTUALIZACJA: Do wypadku doszło dokładnie miesiąc temu, 14 czerwca 2018 roku.

- W trakcie ćwiczeń z obsługi i sprawiania skokochronu, doszło do wypadku, po którym strażak stracił przytomność i trafił do szpitala - powiedział w rozmowie z OSP.pl, st. kpt. Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Na tę chwilę nie możemy mówić o szczegółach tragedii - dodaje.

Maciej Ciunowicz był od wielu lat strażakiem OSP, ale od niespełna roku także strażakiem zawodowym, służącym właśnie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Miał 23 lata.

Wiadomo już, że pogrzeb tragicznie zmarłego strażaka odbędzie się zgodnie z ceremoniałem strażackim. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany.


(Foto: OSP Dobre Miasto)

14 lipca 2018 15:15
Udostępnij na Facebooku