OSP Smolec Ochotnicza Straż Pożarna Smolec

NIEDZIELNA ULEWA

W ostatnim czasie pogoda w naszym kraju przysporzyła wielu kłopotów mieszkańcom. Niestety, Smolca te kłopoty, również nie ominęły. W niedzielne popołudnie, nad naszą miejscowością przeszła burza z ulewnymi opadami deszczu, a gdzie nie gdzie i gradu. Skutkiem była konieczność interwencji naszych strażaków przy zalanych pomieszczeniach.

O godzinie 18:14 wyjazd zastępu do zalanych pomieszczeń garażowych i piwnicznych w domu jednorodzinnym, przy ulicy Kwiatowej w Smolcu. Działania trwały około 45 minut i załoga powróciła do koszar. Nie minęły nawet dwie minuty i ponownie zadysponowani zostaliśmy do wypompowania wody z zalanych pomieszczeń, tym razem gospodarczych. Interwencja miała miejsce przy ulcy Chłopskiej w Smolcu i trwała nieco ponad godzinę.

Po powrocie do koszar przyszedł czas na uprzątnięcie garażu w naszej remizie, który również ucierpiał na skutek ulewnych opadów. Woda wdarła się do środka i osiągnęła poziom 10 cm. Szacowanie strat jeszcze trwa, ale na szczęście nie będą one szczególnie wysokie.  Ostatecznie chwilę po 21 wszyscy rozjechali się do swoich domów. 

20 czerwca 2016 23:32
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ulewa, Smolec,