OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Niedzielne sprzątanie

W niedzielę 27 grudnia wczesnym przedpołudniem strażacy OSP KSRG Wojciechów zostali zadysponowani do plamy oleju w Wojciechowie (gm. Wojciechów, pow. lubelski, woj. lubelskie). Plama znajdująca się na drodze w okolicach Kościoła Parafialnego w Wojciechowie stwarzała duże zagrożenie ponieważ w tym czasie panował tam wzmożony ruch pojazdów przybywających na msze św. Plama pochodziłą najprawdopodobniej z samochodu osobowego u którego doszło do rozszczelnienia miski olejowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do usuwania tego rozlewiska, które rozciągnięte było na długości ok. 150 metrów. Do usuwania plamy użyli "pożeracza olejów", które w bardzo szybki sposób usunął tą substancję ropopochodną. Dla pełniejszego efektu z jezdni zostały zmyte resztki substancji.

Podsumowując okres świąteczny można zdecydowanie powiedzieć, że do znacznego zmniejszenia interwencji straży pożarnej przyczyniła się pogoda. Brak śliskiej nawierzchni na drogach oraz delikatne palenie w piecach to tajniki na mniejszą ilość wyjazdów.

30 grudnia 2015 00:17
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wojciechów, oleju, plama, lubelskie, OSP, KAMELA, ksrg,