OSP Templewo Ochotnicza Straż Pożarna Templewo

No to mamy kolejny nowy sprzęt i środki ochrony indywidualnej!

Dziś z dumą możemy odhaczyć kolejny punkt na tegorocznej liście pracy, którą mamy do zrealizowania :)

Wartość zakupów tym razem wyniosła 9 000 złotych!

Dzięki temu mieliśmy możliwość zakupienia:

1 kpl. 3 częściowego ubrania specjalnego firmy Ballyclare Xenon PL koloru piaskowego czyli spełniającego nowe wytyczne KG PSP ale przede wszystkim to ubranie specjalne jest naprawdę świetnej jakości co przełoży się bezpośrednio na efektywność ratownika i jego bezpieczeństwo.

1 szt. Kamera termowizyjna SEEK Reveal FirePRO. Kamera ta z całą pewnością pomoże nam podczas działań choćby związanych z pożarami przewodów kominowych, podczas pracy w terenie itd. ale jednocześnie będziemy mogli ją wykorzystań podczas prewencyjnych szkoleń.

1 szt. GPS Garmin 64s to urządzenie natomiast jest niezwykle przydatne podczas prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych, w tym roku zostanie zorganizowane spotkanie na którym udowodnimy, że takie urządzenie jest bezcenne również podczas wybierania się na różnego rodzaju wyprawy terenowe. Zaprezentujemy jego funkcje i możliwości, które mogą również przyczynić się do tego, że w razie zagubienia się, bez problemu odnajdziemy drogę do punktu z którego rozpoczęliśmy wyprawę, a w razie konieczności wezwania służb ratunkowych bez trudu określimy swoje położenie.

1 szt. Nóż ratowniczy z możliwością błyskawicznego otwierania jedną ręką nawet w rękawicach ochronnych, oczywiście nie składa się on tylko z ostrza ale w swoim wyposażeniu posiada również zbijak do szyb i ostrze do przecinania pasów bezpieczeństwa.

1 szt. brelok ratowniczy błaha nazwa... bezcenne zastosowanie, a to dzięki wbudowanej funkcji zbijaka do szyb oraz bardzo ostrego ostrza do przecinania pasów bezpieczeństwa natomiast jego forma wykonania pozwala na to aby był zawsze pod ręką ratownika w momencie gdy jest on niezbędny do użycia.

1 kpl. 3 częściowego munduru koszarowego. Ten zakup pozwoli m.in. na uczestnictwo choćby w szkoleniach organizowanych przez KP PSP, działaniach ratowniczych, które dopuszczają możliwość użycia tego typu munduru jak i w zawodach sportowo-pożarniczych podnoszących sprawność fizyczną.

Powyższe zakupy mogliśmy zrealizować dzięki dwóm projektom:
Kwota 4 000 zł została przekazana naszej jednostce dzięki funduszowi sołeckiemu celem podniesienia gotowości bojowej jednostki OSP, za co mieszkańcom Sołectwa Templewa bardzo dziękujemy.

Kwota 5 000 zł została pozyskana w ramach dofinansowania jednostek OSP z funduszy MSWiA

Dzięki temu zakupowi nasze działania podczas podjętych interwencji staną się sprawniejsze i efektywniejsze! a pozyskany sprzęt również pozwoli nam na realizację szeregu spotkań z mieszańcami, które z całą pewnością odbędą się jeszcze w tym roku.

Zakup realizowany m.in. w sklepie strefa998.pl i Kadimex

13 października 2019 18:39
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: GPR OSP TEMPLEWO, OSP Templewo,