OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nocny pożar domu jednorodzinnego. Mieszkańcy zdążyli uciec.

Kilka minut po godzinie 4 w nocy w domu na terenie Smoszewa pod Krotoszynem wybuchł groźny pożar. Ogień pojawił się na poddaszu.

Do zdarzenia doszło w piątek. Dyżurny zadysponował do zdarzenia trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz okoliczne jednostki OSP: OSP Krotoszyn, OSP Biadki oraz OSP Chwaliszew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, ze pali się dach i poddasze budynku mieszkalnego. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz, nikt nie odniósł obrażeń.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia palącego się budynku poprzez podanie dwóch prądów gaśniczych wody w obronie na dach obiektu oraz wprowadzając jeden prąd gaśniczy wody w natarciu, po wewnętrznej klatce schodowej na palące się poddasze. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do usuwania nadpalonych elementów konstrukcji dachu, które następnie dogaszali wodą.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili cały budynek urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły likwidację zagrożenia. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny.

(źródło: kpt. Tomasz Patryas, KP PSP Krotoszyn, Fot: OSP Krotoszyn)

14 października 2018 13:39
Udostępnij na Facebooku