OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nowa remiza i wóz bojowy OSP Rawica.

Mający przeszło 50 lat budynek został odnowiony i rozbudowany. Strażacy mają teraz komfortowe warunki do służby, zyskali też garaż na nowy samochód gaśniczy. Miejsce w garażu zajmie nowy wóz - MAN z napędem 4x4.  
 
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawicy cieszą się już odnowioną siedzibą. Ich dotychczasowa remiza zmieniła się nie do poznania.  
 
- Budynek z lat '60 ma teraz drugie życie. Z zewnątrz jest nowy dach, ocieplenie, dobudowany garaż dla naszego najnowszego samochodu razem z bramą wjazdową. Teren wokół remizy też się zmienił - jest nowy plac z kostki brukowej z parkingiem - mówi Jan Mazur, naczelnik OSP Rawica.  
 
Zmiany są także w środku budynku. W strażnicy wyremontowano też pomieszczenia, służące strażakom, w całym budynku zamontowano także ogrzewanie i wymieniono instalacje.  
 
W garażu swoje miejsce znajdzie MAN TGM 13.290 z napędem 4x4, przekazany ochotnikom we wrześniu ubiegłego roku. Samochód poza standardowym wyposażeniem ma na stanie m.in. agregat prądotwórczy i wyciągarkę elektryczną. Auto kosztowało 838 tys. zł i zostało zakupione ze środków gminy Tczów, dotacji zarządu województwa mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Głównej PSP.  
 
Uroczyste przekazanie samochodu i oddanie do użytku strażnicy odbędzie się 18 sierpnia. 

17 sierpnia 2018 22:24
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OSP Rawica, osp.pl, nowa remiza, OSP, remiza OSP,