OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Nowa Wieś – pożar kotłowni

We wtorek, 8 grudnia o godz. 1.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze kotłowni w miejscowości Nowa Wieś gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica, Jeden zastęp OSP Baborowo, jeden zastęp OSP Wronki, jeden zastęp OSP Szamotuły oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar kotłowni budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenie kotłowni, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz wyniesieniu wyposażenia na zewnątrz. W międzyczasie ratownicy sprawdzili budynek pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz sprawdzili pomieszczenie kotłowni kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W trakcie prowadzonych działań mieszkańcy (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) źle się poczuli, na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Do czasu przybycia ZRM osobom poszkodowany udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Zdjęcia: OSP Szamotuły, OSP Wronki

11 grudnia 2020 13:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pozarkotlowni, nowawies, ospamica,