OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nowe informacje po wypadku wozu bojowego w Sokółce. Wiadomo, co ze zdrowiem strażaków.

- Obrażenia na szczęście nie były poważne. Trzech strażaków po wykonaniu badań w szpitalu, zostało wypisanych do domów - informuje mł. bryg. Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. Na razie nie wiadomo, czy uszkodzony wóz bojowy będzie nadawał się do naprawy.

Przypomnijmy, do wypadku doszło wczoraj około 10:15 w Sokółce. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sokółce jechali do pożaru w budynku mieszkalnym. Podczas przejazdu przez skrzyżowanie Renault MIdlum strażaków zderzył się z samochodem osobowym, po czym uderzył w dom stojący przy drodze.

Ranni zostali trzej strażacy, jadący wozem bojowym oraz kierowca auta osobowego.

- Poszkodowanymi w pierwszej kolejności zajęli się strażacy jadący drugim pojazdem do tego samego pożaru. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala na badanie. Na szczęście obeszło się bez poważnych obrażeń i zostali wypisani do domu - informuje mł. bryg. Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

W trakcie działań ratowniczych strażacy zabezpieczyli uszkodzoną konstrukcję budynku i wydobyli samochód gaśniczy. Cała akcja zakończyła się około godziny 18. W działań oprócz ratowników z Sokółki brali również udział strażacy specjaliści od ratownictwa technicznego z Białegostoku oraz członkowie specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Łomży.

O wypadku informowaliśmy:

Wóz bojowy uderzył w samochód i wjechał w dom. Strażacy jechali do akcji.

(Źródło: TVN24/x-news, Fot. KW PSP Białystok, TVN24/x-news)

16 maja 2019 14:45
Udostępnij na Facebooku