OSP Brzeźce Ochotnicza Straż Pożarna Brzeźce

Nowe szanse dla OSP Brzeźce

Styczeń i luty to okres Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych wszystkich jednostek OSP na terenie naszego kraju. Nie inaczej było w Brzeźcach, gdzie 5 lutego 2016 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Na zebraniu zaszczycili nas swoją obecnością wójt gminy Bierawa Pan Krzysztof Ficoń, prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych dh Michał Klimek, komendant gminny dh Waldemar Proksza oraz sekretarz gminny Pani Karina Kubina. Spotkanie przebiegło pod kątem omówienia kondycji OSP Brzeźce. W ubiegłym roku druhowie zdecydowali o walce o godne imię naszej jednostki. Została ona "reanimowana" abyśmy mogli dalej służyć mieszkańcom.  

Zgodnie z programem zebrania, przedstawione zostały sprawozdania za ubiegłe lata oraz plany naszej działalności na rok 2016. Chcielibyśmy wyjść na przeciw społeczeństwu, edukując w zakresie bezpieczeństwa oraz pomagając przy organizowaniu imprez na terenie Sołectwa Brzeźce. Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźcach przez lata pomagała mieszkańcom, warto wrócić do tej tradycji. Na obecny rok zaplanowaliśmy również kolejny etap remontu naszej strażnicy. W 2015 wykonaliśmy część prac (np. odnowienie wszystkich pomieszczeń remizy), lecz nadal na wymianę czeka dach, brama garażowa czy założenie nowego ogrzewania.

Kolejnym etapem spotkania był wybór nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. W ich skład wchodzą:
Naczelnik: Krzysztof Jelonek
Z-ca naczelnika: Tomasz Magiera
Prezes: Joanna Jelonek
Sekretarz: Dariusz Staudt
Skarbnik: Piotr Zasadni
Gospodarz: Dawid Glombik

Przeodniczący Komisji Rewizyjnej: Piotr Szymura
Zastępca przewodniczącego: Paweł Daniel
Członek: Marcin Bartula.

Podczas spotkania poruszone zostały również tematy szkoleń czy wsparcia finansowego ze strony gminy. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy! Jeżeli się uda, to już w niedalekiej przyszłości wzbogacimy się o niezbędny sprzęt w ratowaniu życia i mienia mieszkańców. 

Za obecność na zebraniu przedstawicielom władz gminy Bierawa oraz wszystkim druhom serdecznie dziękujemy. Nowemu Zarządowi oraz Komisji Rewizyjnej życzymy owocnej pracy. Oby nasza Ochotnicza Straż Pożarna w Breźcach służyła ludziom z pożytkiem. Niech Św. Florian nad nami wszystkimi czuwa! 

8 lutego 2016 16:31
Udostępnij na Facebooku