OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nowy MAN w OSP Pogwizdów. Zastąpił 40-letniego DAF-a.

738 tys. zł kosztował fabrycznie nowy MAN, zabudowany przez kielecką firmę Moto Truck. Nowy wóz gaśniczy trafił właśnie do OSP Pogwizdów.

Strażacy z OSP Pogwizdów od kilku lat czekali na "pokoleniową" zmianę w swoim wyposażeniu. Wreszcie udało się wymienić wysłużonego, 40-letniego DAF-a.

- Służył w naszej jednostce ponad 20 lat i pamięta dziesiątki akcji - wspominają wiekowy samochód druhowie.

MAN TGM 13 290 4X4 trafił właśnie do Pogwizdowa. Auto ma autopompę o wydajności 3000 dm3/min, zbiornik na wodę o poj. 3000 dm3 i środek pianotwórczy, działko wodne, szybkie natarcie z wężem o długości 60 m oraz 4 zraszacze. Pojazd ma też maszt oświetleniowy i wyciągarkę elektryczną.

Nowy wóz gaśniczy przywitano w jednostce we wtorek. Teraz przed strażakami wiele godzin ćwiczeń, by móc w pełni wykorzystać możliwości samochodu.

Wóz kosztował 738 tys. zł. 500 tys. zł wyłożyła na niego gmina Hażlach, reszta to dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Udało się również pozyskać dofinansowanie ze środków Uni Europejskiej 223 tysiące złotych.

(Fot. OSP Pogwizdów)

17 stycznia 2019 13:07
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: MAN TGM, OSP Pogwizdów, nowy wóz,