OSP Przylesie Ochotnicza Straż Pożarna Przylesie

NOWY SAMOCHÓD OSP PRZYLESIE

W 2022 r. OSP Przylesie pozyskała długo wyczekiwany, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Tym samym po latach starań przyleska OSP ma na swoim wyposażeniu nowy samochód.

Jest to w siedemdziesięciosześcioletniej historii OSP Przylesie jej siódmy z kolei samochód i pierwszy fabrycznie nowy. O tego typu pojazd druhowie zabiegali od 2014 r.
Zakup tego samochodu udało się zrealizować po przezwyciężeniu wielu trudów związanych z dostępnością pojazdów na rynku i znalezieniem pojazdu, którego gabaryty będą odpowiadały warunkom garażowym w przyleskiej remizie.

Fiat Scudo wyposażony jest między innymi w: agregat wysokociśnieniowy AWP 50/40, zbiornik wody 180 l i 20 l środka pianotwórczego, zewnętrzne lampy oświetlające pole pracy miejsca zdarzenia, torbę PSP-R1, deskę ratowniczą (standard oraz dla dzieci), nosze podbierakowe, agregat hydrauliczny V 50 ECO, nożyco-rozpieracz WEBER SPS400, nożyce do cięcia WEBER RSX 200 – 107, rozpieracze kolumnowe, nożyce do cięcia pedałów hamulcowych, podpory stabilizacyjne PT 1200.

29 grudnia 2022 13:45
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowy samoochód, Przylesie,