OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Nowy samochód powitany!

Dnia 4 października 2018 roku siłę bojową naszej jednostki zasilił nowy, tegorocznej produkcji, średni, terenowy samochód ratowniczo - gaśniczy marki MAN TGM 13.290 zabudowany przez firmę "Stolarczyk - technologia pożarnicza". Zastąpił on wysłużonego, 42-letniego Stara 244, który przeżył swoje od służby w jednostce Zawodowej Straży Pożarnej w Krakowie za czasów PRL przez OSP Głogoczów, a później do dnia dzisiejszego w naszej jednostce.

Nasz nowiutki MAN zostanie wprowadzony do podziału bojowego już niebawem, gdy zostanie uzupełniony posiadanym przez nas sprzętem z poprzednika.

Za przyczynienie się do zakupu nowego samochodu dziękujemy Posłowi na Sejm RP - Jarosławowi Szlachetce, Burmistrzowi MiG Myślenice - Maciejowi Ostrowskiemu, Radnym MiG Myślenice, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Miejmy nadzieję, że nowy wóz nie będzie musiał często wyjeżdżać do akcji ratowniczo - gaśniczych ale na ćwiczenia i będzie sprawować się jak najlepiej.

 

dh Piotr Norek

 

5 października 2018 15:25
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowy samochód, man, jawornik, myślenice,