OSP Ryczów Ochotnicza Straż Pożarna Ryczów

Nowy samochód pożarniczy w OSP Ryczów

 

4 sierpnia 2021 r., po kilku latach starań w naszej remizie stanął nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGE 3.180. Pojazd został skarosowany przez firmę F.H.U.P. Prefekt. Nowy nabytek posiada m.in. napęd 4x4, zbiornik wody o pojemności 300 litrów, pneumatyczny maszt oświetleniowy LED, wciągarkę elektryczną. Pojazd zastąpi wysłużony wóz strażacki marki Lublin, który był obecny w naszej jednostce od 1999 r.

Przywitanie odbyło się w godzinach wieczornych przed remizą OSP w obecności strażaków OSP Ryczów, mieszkańców oraz sympatyków naszej jednostki pożarniczej. Wśród obecnych był m.in. Wójt Gminy Spytkowice - Mariusz Krystian.

Koszty zakupu zostały pokryte z budżetu Gminy Spytkowice, a także dofinansowania uzyskanego z Powiatu Wadowickiego. Środki na doposażenie nowego pojazdu przekazali przedsiębiorcy z naszej miejscowości.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu i wyposażenia naszego nowego pojazdu, a także tym, którzy na co dzień wspierają naszą jednostkę, m.in. podczas corocznego rozprowadzania kalendarzy strażackich. Nowy pojazd z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa naszej miejscowości, jak i całej gminy.

 

Zdjęcia: OSP Ryczów

28 sierpnia 2021 16:01
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowy, w, samochód, pozarniczy, OSP, Ryczów,