OSP Mroczków Ochotnicza Straż Pożarna Mroczków

Nowy sprzęt dla OSP Mroczków,oraz OSP Nowy Odrowążek!

Nowy sprzęt dla OSP Mroczków,oraz OSP Nowy Odrowążek!

 

W dniu 8 stycznia w remizie OSP w Nowym Odrowążku nastąpiło oficjalne przekazanie wyposażenia i sprzętu ratownictwa dla OSP w Nowym Odrowążku i w Mroczkowie. Jego wartość to 49.918,07 zł, z czego 49.418,07 zł to środki z Funduszu Sprawiedliwości, a 500,00 zł to wkład własny gminy.

W uroczystości udział wzięli: poseł Mariusz Gosek, wójt gminy Mariusz Walachnia, sekretarz gminy Michał Jęrdys, strażacy z Mroczkowa i Nowego Odrowążka, a uroczystość poprowadził komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub.

Na początek komendant Zdzisław Kuźdub pokrótce przybliżył historię obu jednostek. Przybyłych na uroczystość oficjalnie powitał wójt gminy Mariusz Walachnia, który podziękował wszystkich, którzy przyczynili się do sfinalizowania zakupu: posłowi Mariuszowi Goskowi, sekretarzowi gminy Mchałowi Jędrysowi za przygotowanie wniosku wspólnie z druhami obu jednostek oraz komendantowi gminnemu, który zajął się zakupem sprzętu. Wójt dodał, że obecnie największym problemem jednostki w Nowym Odrowążku jest samochód gaśniczy, który ma 43 lata i jest jednym z najstarszych w województwie używanym przez OSP.

Zabierając głos poseł Gosek powiedział: -Wielki to dzień także dla mnie. Fundusz Sprawiedliwości jest przeznaczony na pomoc dla poszkodowanych, którym musicie pomów. Ale aby pomóc, musicie mieć czym pomagać. W 2021 roku Fundusz Sprawiedliwości też będzie funkcjonował i zrobimy wszystko, aby trafił tu nowy samochód albo w drodze montażu finansowego, albo bezpośrednio z Funduszu Sprawiedliwości, Największe dzieło przed nami.

 

Dostaliśmy między innymi :

- 10 kompletów ubrań specjalnych typu UPS,
- 10 par rękawic bojowych,
- 10 emblematów OSP,

 

Dzięki tym zakupom naszym strażakom będzie dużo bezpieczniej, a tym bardziej zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy! Jeszcze raz dziękujemy Ministerstwo Sprawiedliwości, w tym Panu Posłowi Mariusz Gosek, a także włodarzom gminy Bliżyn.

9 stycznia 2021 08:38
Udostępnij na Facebooku