OSP Dobra Szczecińska Ochotnicza Straż Pożarna Dobra Szczecińska

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy w OSP Dobra

W piątek, 20 grudnia do remizy OSP Dobra dojechał nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został uroczyście przywitany przez strażaków. Samochód, który kosztował nieco ponad 1 mln złotych, w 85% został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach RPO. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Dobra.

Strażacy z OSP Dobra uroczyście powitali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Przed remizą w Dobrej odpalono race i uruchomiono syreny. Na uroczystości byli obecni m.in. prezesi i strażacy z OSP Dobra, Wołczkowo i KW PSP, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Stefan Müller i strażacy z Blankensee oraz mieszkańcy.

Wszystkich gości powitał mówi Eugeniusz Wawrzoła, Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dobrej.

"Jak potrzebne są nowe wozy pożarnicze wiedzą nie tylko strażacy, ale i mieszkańcy naszej gminy. Mamy wybudowane nowe remizy, systematycznie doposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt i wyposażenie ratownicze. Szybki rozwój gminy wymaga, aby i w obszarze bezpieczeństwa iść z duchem czasu" - mówił Eugeniusz Wawrzoła.

Nowoczesny pojazd, który kosztował nieco ponad 1 mln złotych, w 85% został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach RPO. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Dobra. Umowę dotacyjną ze strażakami marszałek Olgierd Geblewicz podpisał w lipcu tego roku.

Nowy wóz strażacki zastąpi wysłużonego Stara, który trafił do muzeum. Strażacy będą wykorzystywać samochód do akcji ratowniczych na drogach, zwłaszcza na drodze krajowej nr 10, autostradzie A6 czy drodze ekspresowej S3 oraz do innych zdarzeń w naszym regionie.

Jednostki straży pożarnych w gminie Dobra sukcesywnie zyskują nowoczesny sprzęt. W maju 2018 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra zakupiono lekki samochód specjalistyczny dla OSP Dobra. Rok wcześniej, w marcu 2017 r. zakupiono nowoczesny wóz pożarniczy z systemem radiokomunikacji dla sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Wołczkowo.

Żródło: http://www.gminadobra24.pl/news.php?extend.6303.2

9 stycznia 2020 21:45
Udostępnij na Facebooku