OSP Poświętne Ochotnicza Straż Pożarna Poświętne

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy w OSP KSRG Poświętne

Druhowie z OSP Poświętne już wkrótce będą posiadać na wyposażeniu swej jednostki nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Dzięki staraniom wójta Michała Franasa zakup pojazdu zostanie wsparty niebagatelnymi środkami w kwocie 400 tys. zł pozyskanymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a także kwotą 200 tys. zł z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Zarazem wkład własny gminy będzie wynosił jedynie 250 tys. zł. Podpisanie umowy w sprawie dofinansowania przedsięwzięcia środkami przeznaczonymi na działania prośrodowiskowe nastąpiło w dniu 8 października 2018 r. w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi.

W siedzibie WFOŚiGW w Łodzi w momencie podpisania umowy obecni byli druhowie z OSP Poświętne na czele z prezesem jednostki Bogdanem Kacprzakiem jak i włodarzem Gminy Michałem Franasem. Sygnatariuszem porozumienia został natomiast skarbnik jednostki dh Marcin Matuszczak.

„- To kolejna bardzo ważna chwila dla druhów z OSP Poświętne jak i całej naszej wspólnoty gminnej. Od kilku lat pozyskując środki zewnętrzne sukcesywnie uzupełniamy wyposażenie wszystkich jednostek od tych najdrobniejszych elementów ekwipunku strażackiego po większe narzędzia, a kończąc na zakupach choćby motorówki ratunkowej czy wozów bojowych. Nie zapominamy też o remontach naszych strażnic. Celem naszych działań jest to, aby nasi strażacy ochotnicy, którzy często pracują z narażeniem własnego życia mogli wypełniać swe zadania w jak najpełniejszy i jak najlepszy sposób. Taki status przekłada się na poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich – mieszkańców i gości naszej gminy." – podkreślają wspólnie wójt Michała Franas oraz prezes OSP Poświętne Bogdan Kacprzak.

„-Obecny wóz strażacki OSP Poświętnem ma tyle lat co ja czyli 38. Ja czuję się jeszcze młody natomiast jak na samochód to jest powiedziałbym wiek wysoce dojrzały." – dodaje z żartem i uśmiechem na twarzy włodarz Poświętnego.

11 października 2018 23:59
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: osp poświętne, OSP, nowy wóz, straz,