OSP Trzebiatów  Ochotnicza Straż Pożarna Trzebiatów

O krok od tragedii

O dużym szczęściu może mówić mama 8 - letniego Janka Borowika - pani Aneta Kapłon, która w niedzielny wieczór podruła się Czadem.

Cała sytuacja miała miejsce w dniu 18.02.2018 roku około godziny 20.00. Pani Aneta wychodząc z łazienki po prysznicu poczuła się źle, chciała zawołać synka o pomoc, ale nie zdążyła -  osuwając się na podłogę straciła przytomność, robiąc przy tym niemało hałasu.

Zaalarmowany hałasem chłopak przybiegł i znalazł nieprzytomną mamę. Szybko otworzył okna w mieszkaniu i zadzwonił do cioci po pomoc, a ona powiadomiła już służby ratunkowe.

Janek uczęszcza do klasy 3 B, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Daszyńskiego w Trzebiatowie. Dyrekcja Szkoły postanowiła nagrodzić bohaterski czyn chłopca i urządziła apel, na którym Janek otrzymał gratualcje za swoją postawę.

Skąd chłopiec wiedział jak się zachować?

W ostanim czasie na temat Czadu mówi się dużo w telewizji. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie prowadzi także profilaktykę w Szkołach i Przedszkolach w formie Pogadanek, jak również na witrynach internetowych naszej Jednotki OSP.

Mały Janek zadeklarował chęć wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Trzebiatów.

Brawo Janek!!!

Przypominamy, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo nie uszczelniajmy zbytnio naszych mieszkań i montujmy czujniki tlenku węgla. Czad jest gazem bezwonnym i bezbarwnym - stąd nazwa cichy zabójca.

 

27 lutego 2018 11:01
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ratunek, wypadek, Czad, mały bohater,