OSP Ochotnicza Straż Pożarna

O włos od tragedii. Kierowca ciężarówki miał ułamki sekund na decyzję.

Niewiele brakowało. Kierowca samochodu ciężarowego widząc, że nie wyhamuje przed ciągiem samochodów, które zatrzymały się na drodze przed skrzyżowaniem, zjechal na przeciwny pas ruchu i na chodnik. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na DK 22 w miejscowości Jegłownik w województwie warmińsko-mazurskim. 
  
Na przesłanym nam nagraniu z kamery monitoringu widać, jak kierowca busa zatrzymuje się na skrzyżowaniu, czekając na możliwość skrętu w lewo. Za nim jechał samochód dostawczy, samochód osobowy i ciężarowy. Kierowca tego ostatniego, prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i odstępu od poprzedzającego pojazdu.   
 
W pewnym momencie, gdy kierowca ciężarówki zauważył, że nie wyhamuje pojazdu, zdedydował się zjechać na przeciwny pas ruchu i na chodnik. Tam także niewiele brakowało do wypadku - tym razem zderzenia z samochodami jadącymi z przeciwka.
 
Nie ma wątpliwości, że gdyby ciężarówka została na swoim pasie ruchu i staranowała samochód osobowy i pozostałe pojazdy, wypadek mógłby zakończyć się tragicznie.  

22 października 2019 10:39
Udostępnij na Facebooku