OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Obchody 11 listopada w Pacholętach

Dziś 11 listopada 2022 r. w 104. rocznicę odzyskania niepodległości nasza delegacja uczestniczyła w patriotycznym spotkaniu z Pieśnią Patriotyczną w Pacholętach, które ma długą tradycję. Nic dziwnego, bo to wydarzenie przygotowane z wielką starannością, poszanowaniem tradycji i staropolską gościnnością.
Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, po której korowód prowadzony przez poczty sztandarowe z OSP Krzywin, OSP Ognica, Koło Sybiraków z Gryfina, Wspólnotę Polską z Gryfina i Szkołę Podstawową w Widuchowej przemaszerował do świetlicy, gdzie po słowach wstępu nastąpiło uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie wszystkich instrumentalistów z 10. zaproszonych zespołów, które następnie wykonały po trzy pieśni.
Swój debiut na uroczystości miała nasza młoda druhna z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Hania Nieznalska wykonując a cappella utwór „Uwierz Polsko", który został nagrodzony ogromnymi brawami.
W uroczystościach poza pocztem sztandarowym i przedstawicielami zarządu jednostki uczestniczyła jak zawsze niezawodna grupa z naszej MDP, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.
Spotkanie zakończyły podziękowania oraz wspólna biesiada.

11 listopada 2022 23:16
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pacholęta, uwierz polsko, 11 listopada, osp krzywin, MDP,