Wyświetlenia: 463 | Tagi: 95-lecie,
OSP Wieczfnia Kościelna Ochotnicza Straż Pożarna Wieczfnia Kościelna

Obchody 95-lecia OSP w Wieczfni Kościelnej

W sobotę 13.05.2017 odbyła się uroczystość jubileuszowa w naszej jednostce. To już 95 lat druhowie naszej straży dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszej miejscowości i gminy. Czynnie działają aby nieść pomoc ludziom w ratowaniu życia i mienia oraz uczestniczą w życiu duchowym i kulturalnym w myśl dewizy "Bogu Na Chwałę, Ludziom Na Ratunek".

Uroczystości rozpoczęła zbórka druhów wraz z pocztami sztandarowymi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Następnie poczty w asyście Młodzieżowej Orkiestry Detej z Wieczfni Kościelnej udały się do kościoła, gdzie sprawowana była Msza Święta w intencji zmarłych i żyjących członków OSP naszej gminy.

Po mszy przed naszą remizą odbył się apel, który rozpoczęło zdanie meldunku przez naszego naczelnika, druha Dariusza Piotrowskiego. Meldunek przyjmował Prezes Odziału Powiatowego ZOSP RP druh Włodzimierz Wojnarowski. Po przyjęciu meldunku nastąpiło uroczyste podniesienie flagi narodowej i odegranie przez Orkiestrę Dętą hymnu. Następnie nasz Prezes druh Tadeusz Skolimowski przedstawił krótki rys historyczny naszej jednostki. Podczas uroczystości nie zapomnielismy też o tych druhach, których już między nami nie ma. Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy, dźwiękiem syreny strażackiej i złożeniem kwiatów w miejscach pamięci oraz na grobie naszego zasłużonego druha Romana Palmana. Codzienny trud naszych kolegów nagrodzony został przez przyznanie medali i odznaczeń. I tak odznaczeni zostali:

Złotym Znakiem Zwiążku Ochotniczych Straży Pożarnych - druh Prezes Tadeusz Skolimowski

Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - druhowie Jarosław Cichocki i Paweł Skolimowski

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - druh Zbigniew Zaborowski i ksiądz Sławomir Krasiński

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - druhny i druhowie Agnieszka Waśniewska, Ewa Nadratowska, Natalia Langowska, Paweł Amelian, Rafał Amelian, Patryk Krajewski

Odznaka Wzorowy Strażak - druhowie Bartłomiej Wernik, Bartłomiej Amelian

Po rozdaniu medali i odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Jan Warecki, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Włodzimierz Wojnarowski, a także Komendant Powiatowy PSP w Mławie Jarosław Kuciński. Dziękowali oni za trud niesiony na codzień przez druhów naszej jednostki i życzyli kolejnych równie pięknych jubileuszy.

Uroczystość zakończyło wyprowadzenie pocztów sztandarowych, po czym druhowie i zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad.

Więcej zdjęć z uroczystości na naszej stronie internetowe.

http://wieczfnia.osp.org.pl/index.php?pid=3&show=86

18 maja 2017 21:20