OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Obchody Dnia Niepodległości 2019 r.

Dnia 11 listopada 2019 roku delegacje z Naszej jednostki wzięły udział w uroczystości związanej z 101. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej o godzinie 9:00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie, którą w intencji za ojczyznę odprawił ks. proboszcz Witold Zieliński.

Po zakończeniu mszy św. i krótkim występie pt. „Historia Polski" wspólnym przemarszem udaliśmy się na parafialny cmentarz. Tam odśpiewano Hymn RP a przedstawiciele lokalnych władz, szkół, ochotniczych straży pożarnych, wsi, ale również osoby prywatne złożyli kwiaty i znicze przy pomniku z tablicą upamiętniającą Mieszkańców parafii Ostrowo, którzy brali udział w walkach o Niepodległość Polski w latach 1914-1918.

Naszą jednostkę reprezentował poczet sztandarowy w składzie:
- Dowódca pocztu - Piotr Wańkowski
- Sztandarowy - Mateusz Wańkowski
- Asystujący - Patryk Dulik

a także delegacja kwiatowa w składzie: Tomasz Tomczak, Ryszard Spochacz i Karol Przybyszewski, delegacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Bielsko w składzie: Aleksandra Wojciechowska, Kinga Kuczyńska i Alan Matuszak, która złożyła znicz przy pomniku oraz asystujący druhowie podczas mszy św.: Tomasz Tomczak i Jakub Tomczak.

 

Fot. Marek Matusiak

19 listopada 2019 23:12
Udostępnij na Facebooku