OSP Leśniów Wielki Ochotnicza Straż Pożarna Leśniów Wielki

Oberwanie chmury w powiecie zielonogórskim

W sobotę, 22 lipca nad powiatem zielonogórskim przeszła burza z intensywnym opadem deszczu. Ulice zamieniły się w rwące potoki. Zostało zalanych kilka głównych ulic w Zielonej Górze, piwnice i mieszkania.


W sile 4 ratowników wyjechaliśmy po godzinie 20:00 na ulicę Dworcową w Zielonej Górze. Zalany został dworzec PKP wraz z piwnicami, przejście na perony i ulica. Do wypompowania wody użyliśmy motopompy pływającej i szlamowej. Przed godziną 23 do pomocy przyjechał zastęp 342[F]82 wraz z agregatem pompowym z JRG 2 Zielona Góra.

Następnie o 23:11 przedysponowano nas na plac kolejarza do zalanego szybu windy w przychodni Medkol. Dalej udaliśmy się do restarucji "Retro", ulicę Klonową i z porotem na ulicę Dworcową. 


Na terenie Zielonej Góry działały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z JRG 1 i JRG 2 oraz ochotnicy z pobliskich gmin. Strażacy najdłużej działali na ulicy Zamkowej, gdzie woda wdarła się do piwnic i lokali oraz na ulicy Dworcowej(PKP). Na terenie powiatu w skutek dużych opadów deszcze odnotowano prawie 200 zgłoszeń. 

24 lipca 2017 20:33
Udostępnij na Facebooku